V NEDELJO …

… so oblaki občasno skrivali sonce in na trenutke je močno zapihal veter, a 18 tekačev in 10 psov to ni pretirano motilo. Pri hotelu Golte, kjer je bil štart in cilj, so se počasi začeli zbirati tekači in vodniki psov. Ob 9:50 se je na progo podalo 10 psov, ki so vlekli svoje lastnike. Pripravljeni na začetek tekme, so glasno lajali. Kot bi želeli, da se tekma že končno začne in ko se je zaslišalo “zdaj”, so planili na pot, kot bi šlo za življenje in smrt. Ko smo zagledali, da se po 20 minutah in 51 sekundah po ciljni strmini že spušča Damjan Žepič s psico Epic, organizatorji kar nismo mogli verjeti, da je res. Tudi na ostale ni bilo treba čakati dolgo. Žepiču sta zelo hitro sledila Borut Terčon (22:41) in Nuša Schumet (22:44). organizatorji smo se s Canicrossom srečali prvič in ob zbiranju informacij o takšnih tekmah smo ob malici že razmišljali, kako naslednje leto tekmo ponoviti.

Dva kroga je preteklo 6 tekačev (med njimi sta bili tudi 2 tekačici). Večina je bila že prejšnji dan na vzponu, na kar smo organizatorji še posebej ponosni. Dva kroga je prvi pretekel mlajši brat Kukolj – Tine. na progi je bil 50 minut in 14 sekund. Sledila pa sta mu domačina Boštjan Štiglic (51:29) in Marko Gostečnik (55:45).